SD3812-1R5-R
SD3812-1R5-R
SD3812-1R5-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SD3812-1R5-R
  • Description
    FIXED IND 1.5UH 1.58A 78MOHM SMD
  • Delivery Services
1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.58 A 78mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SD3812-1R5-R
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.58 A
Current - Saturation (Isat) 2.06A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 78mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)