SD3812-680-R
SD3812-680-R
SD3812-680-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SD3812-680-R
  • Description
    FIXED IND 68UH 269MA 2.666OHM SM
  • Delivery Services
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 269 mA 2.666Ohm Nonstandard
Quick Inquiry
SD3812-680-R
Material - Core Ferrite
Inductance 68 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 269 mA
Current - Saturation (Isat) 299mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.666Ohm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)