SD3814-100-R
SD3814-100-R
SD3814-100-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SD3814-100-R
  • Description
    FIXED IND 10UH 713MA 311MOHM SMD
  • Delivery Services
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 713 mA 311mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SD3814-100-R
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 713 mA
Current - Saturation (Isat) 851mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 311mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)