SD3814-101-R
SD3814-101-R
SD3814-101-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SD3814-101-R
  • Description
    FIXED IND 100UH 228MA 3.048 OHM
  • Delivery Services
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 228 mA 3.048Ohm Nonstandard
Quick Inquiry
SD3814-101-R
Material - Core Ferrite
Inductance 100 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 228 mA
Current - Saturation (Isat) 268mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 3.048Ohm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)