Y4733100K000S9L
Y4733100K000S9L
Y4733100K000S9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y4733100K000S9L
  • Manufacturer
    VPG Foil Resistors
  • Description
    RES 100K OHM 2.5W .001% AXIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial - 4 Leads
  • Delivery Services
100 kOhms ±0.001% 2.5W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y4733100K000S9L
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series HZ
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±0.001%
Power (Watts) 2.5W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial - 4 Leads
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)