Y47331M10000S9L
Y47331M10000S9L
Y47331M10000S9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y47331M10000S9L
  • Description
    V/N 302075-11ZT 1M1000 0.001%
  • Delivery Services
1.1 MOhms ±0.001% 1.2W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y47331M10000S9L
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 1.1 MOhms
Tolerance ±0.001%
Power (Watts) 1.2W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial - 4 Leads
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)