Y473310R0000A9L
Y473310R0000A9L
Y473310R0000A9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y473310R0000A9L
  • Description
    RES 10 OHM 2.5W 0.05% AXIAL
  • Delivery Services
10 Ohms ±0.05% 2.5W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y473310R0000A9L
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 2.5W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial - 4 Leads
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)