Y47331M10000T9L
Y47331M10000T9L
Y47331M10000T9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y47331M10000T9L
  • Description
    RES 1.1M OHM 1.2W 0.01% AXIAL
  • Delivery Services
1.1 MOhms ±0.01% 1.2W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y47331M10000T9L
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 1.1 MOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 1.2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial - 4 Leads
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)