Y473310R0000B0L
Y473310R0000B0L
Y473310R0000B0L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y473310R0000B0L
  • Description
    V/N 302075-11Z 10R000 0.1%
  • Delivery Services
10 Ohms ±0.1% 2.5W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y473310R0000B0L
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 2.5W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial - 4 Leads
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)