DRAP124-221-R
DRAP124-221-R
DRAP124-221-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DRAP124-221-R
  • Description
    FIXED IND 220UH 865MA 680MOHM SM
  • Delivery Services
220 µH Shielded Inductor 865 mA 680mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
DRAP124-221-R
Series DRAP124
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 220 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 865 mA
Current - Saturation (Isat) 1.36A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 680mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)