FH1200008
FH1200008
FH1200008
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FH1200008
  • Description
    CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
  • Delivery Services
12 MHz ±30ppm Crystal 12pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FH1200008
Type MHz Crystal
Frequency 12 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Base Product Number FH1200008
Description CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD