FH1200013
FH1200013
FH1200013
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FH1200013
  • Manufacturer
    Diodes Incorporated
  • Description
    CRYSTAL SURFACE MOUNT
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
Crystal 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FH1200013
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Diodes Incorporated
Series SaRonix-eCera™ FH
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency -
Frequency Stability -
Frequency Tolerance -
Load Capacitance -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Base Product Number FH1200013
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD