FH1200011
FH1200011
FH1200011
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FH1200011
  • Manufacturer
    Diodes Incorporated
  • Description
    CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
12 MHz ±15ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FH1200011
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Diodes Incorporated
Series SaRonix-eCera™ FH
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 12 MHz
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Base Product Number FH1200011
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FH1200011 FH1200012 FH1200012 FH1200013
Part Number FH1200011 FH1200012 FH1200012 FH1200013
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL SURFACE MOUNT