FH1200008
FH1200008
FH1200008
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FH1200008
  • Manufacturer
    Diodes Incorporated
  • Description
    CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
12 MHz ±30ppm Crystal 12pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FH1200008
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Diodes Incorporated
Series SaRonix-eCera™ FH
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 12 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Base Product Number FH1200008
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD