FH1200013
FH1200013
FH1200013
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FH1200013
  • Description
    CRYSTAL SURFACE MOUNT
  • Delivery Services
Crystal 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FH1200013
Type MHz Crystal
Frequency -
Frequency Stability -
Frequency Tolerance -
Load Capacitance -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Base Product Number FH1200013
Description CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD