QYX1H103KTP3TA
Manufacturer
NichiconDescription
CAP
Request for Quotation
QYX1H103KTP3TA
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
10000 pF Film Capacitor 50V Polyester Radial
QYX1H103KTP3TA
| Series | QYX |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | |
| Capacitance | 10000 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 50V |
| Dielectric Material | Polyester |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CAP FILM 10000PF 10% 50VDC RAD | CAP FILM 10000PF 10% 50VDC RAD | CAP FILM 10000PF 10% 50VDC RAD | CAP FILM 10000PF 5% 50VDC RADIAL |