QYX1H104JTP3TA
Manufacturer
NichiconDescription
CAP
Request for Quotation
QYX1H104JTP3TA
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
0.1 µF Film Capacitor 50V Polyester Radial
QYX1H104JTP3TA
| Series | QYX |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 50V |
| Dielectric Material | Polyester |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.354" L x 0.217" W (9.00mm x 5.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | |
| Description | CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC RADIAL | CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC RADIAL | TAPED CAP | CAPACITOR |