FH1200022W
FH1200022W
FH1200022W
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FH1200022W
  • Manufacturer
    Diodes Incorporated
  • Description
    CRYSTAL SURFACE MOUNT
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
Crystal 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FH1200022W
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Diodes Incorporated
Series SaRonix-eCera™ FH
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency -
Frequency Stability -
Frequency Tolerance -
Load Capacitance -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Base Product Number FH1200022
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FH1200022W FH1200022W FH1200001 FH1200001
Part Number FH1200022W FH1200022W FH1200001 FH1200001
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL SURFACE MOUNT CRYSTAL SURFACE MOUNT CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD