FH1200022W
FH1200022W
FH1200022W
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FH1200022W
  • Description
    CRYSTAL SURFACE MOUNT
  • Delivery Services
Crystal 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FH1200022W
Type MHz Crystal
Frequency -
Frequency Stability -
Frequency Tolerance -
Load Capacitance -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Base Product Number FH1200022
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FH1200022W FH1200022W FH1200001 FH1200001
Part Number FH1200022W FH1200022W FH1200001 FH1200001
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL SURFACE MOUNT CRYSTAL SURFACE MOUNT CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD