SD18-221-R
SD18-221-R
SD18-221-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SD18-221-R
  • Description
    FIXED IND 220UH 296MA 2.95OHM SM
  • Delivery Services
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 296 mA 2.95Ohm Nonstandard
Quick Inquiry
SD18-221-R
Series SD
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 220 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 296 mA
Current - Saturation (Isat) 217mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.95Ohm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Description FIXED IND 22UH 876MA 336.6 MOHM FIXED IND 22UH 876MA 336.6 MOHM FIXED IND 10UH 1.28A 158.4 MOHM FIXED IND 10UH 1.28A 158.4 MOHM