SD18-2R2-R
SD18-2R2-R
SD18-2R2-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SD18-2R2-R
  • Description
    FIXED IND 2.2UH 2.55A 39.8 MOHM
  • Delivery Services
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.55 A 39.8mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
SD18-2R2-R
Series SD
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.55 A
Current - Saturation (Isat) 2.16A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 39.8mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Description FIXED IND 10UH 1.28A 158.4 MOHM FIXED IND 10UH 1.28A 158.4 MOHM FIXED IND 100UH 419MA 1.47OHM SM FIXED IND 100UH 419MA 1.47OHM SM