QAK2E275KTP
QAK2E275KTP
QAK2E275KTP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QAK2E275KTP
  • Description
    CAP FILM
  • Delivery Services
2.7 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Axial
Quick Inquiry
QAK2E275KTP
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 2.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 250V
Voltage Rating - DC -
Dielectric Material Polyester, Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 85°C