QAK2E335KTP
QAK2E335KTP
QAK2E335KTP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QAK2E335KTP
  • Description
    CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC AXIAL
  • Delivery Services
3.3 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Axial
Quick Inquiry
QAK2E335KTP
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 250V
Dielectric Material Polyester, Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.748" W, 0.315" T x 1.299" L (19.00mm, 8.00mm x 33.00mm)