QAK2E395KTP
QAK2E395KTP
QAK2E395KTP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QAK2E395KTP
  • Description
    CAP FILM
  • Delivery Services
3.9 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Axial
Quick Inquiry
QAK2E395KTP
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 3.9 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 250V
Voltage Rating - DC -
Dielectric Material Polyester, Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 85°C