QAK2E684KTP
QAK2E684KTP
QAK2E684KTP
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QAK2E684KTP
  • Description
    CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC AXIAL
  • Delivery Services
0.68 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Axial
Quick Inquiry
QAK2E684KTP
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 250V
Dielectric Material Polyester, Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.512" W, 0.217" T x 0.906" L (13.00mm, 5.50mm x 23.00mm)